Itt a strand szezon, és nagyon sok nő követi el azt a hibát, hogy nem a számára előnyös bikinit választja. Ezzel nem csak kínos helyzetbe tudják hozni magukat, hanem az előnyös tulajdonságaikat igencsak el tudják torzítani.
Ha alul kibuggyan a mell, akkor biztosan nem jó méretű bikinit választottál. Ideális esetben a kosárnak vagy a pántnak pontosan a mell vonala alatt kell futnia. Persze ha felül vesz fel természetellenes formát a dekoltázs, az sem jó.
A "minden méretre jó fazonok" a valóságban nem jók mindenkire. Egy átlagos méret szerint készülnek, de akinek nagyobb a melle, azzal könnyen megesik a képen látható baki és egyértelmű lesz, hogy a kosár nem megfelelő: középen, a mellek között eláll a mellkastól és oldalt pedig összepréseli a bőrt, azaz túl kicsi a kosár.
Ha túl nagy a méret, akkor megtörténhet az, hogy egyszerűen lecsúszik a felsőrész, pedig ahogy már korábban is említettük, akkor jó a bikini, ha a kosara/pántja pontosan a mell alatt fut.
A pánt nélküli bikinikkel is mellé lehet fogni: ez a darab a kis mellű lányoknak áll a legjobban, mivel nagyobb méreteknél egyrészt könnyen kivillanhat alul a mell (mint ahogy a képen is), másrészt pedig ha nem jó a fazon, akkor többet mutathatunk magunkból, mint amennyi elegáns.
Talán a leggyakoribb baki az, amikor az alsó résznél egy mérettel kisebbet választunk, ebben az esetben oldalt bevág és a csípőnél ez elég előnytelenül tud festeni. Közhely ez, mégis ezt látni a legtöbb esetben a strandokon. Éppen ezért ne essünk abba a hibába, hogy a leárazásokon csak azt figyeljük, hogy milyen olcsó egy-egy bikini, hiszen ha nem passzol ránk tökéletesen, akkor még 1-2 ezer forint is pénzkidobás érte.
A jó döntéshez
A helyes bikini kiválasztása a fehérneműhöz hasonlóan nem egyszerű feladat, és gyakran segítséget igényel, ezért ha betérünk egy boltba, bátran kérdezzük meg az eladóktól mit ajánlanak a miénkhez hasonló testalkatra, mi is ezt tettük. Meglátogattunk egy Origami-bikini üzletet és a segítőkész eladólányokkal együtt végig vettük, milyen alkaton milyen fazon áll jól.
Kis mellek
Mint megtudtuk, a fürdőruha vásárlás mindig a melltartónál kezdődik, ebből indulunk ki, majd ha megvan, ehhez választunk alsót is. A kis mellű lányoknak viszonylag könnyű a helyzetük, rengeteg sziluett közül válogathatnak: az első és leggyakoribb választás a szivacsos háromszög, amit kérhetünk akár extra push-up verzióban is, ezzel rögtön egy “mini-plasztikát” hajtunk végre magunkon. A csík top is jó megoldás lehet, de ha tehetjük, itt válasszunk olyat, ami középen picit összehúzott, mert ez egy kis formát ad a melleknek. A csík középen pántos verzióját szinte kizárólag a kis mellű lányok viselhetik, ezekből azonban általában nem olyan nagy a választék.
Nagy mellek
A nagy mellű nők számára már nem ilyen egyszerű a választás, itt figyelembe kell venni a mellek méretén kívül a megereszkedettségüket is, ezért mindenképpen olyan felső szükséges, ami jól tart és ami tetszés szerint állítható. Értelemszerűen szivacs nélküli melltartókat válasszunk, lehet merevítős is, vagy olyan, aminek szélesebb az alja.
Az elöl megkötős háromszögek is jó szolgálatot tehetnek, mert ezzel önmagunk szabályozhatjuk, mennyire “húzzuk össze” a melleinket, bár az Origami bikinis lányok szerint ezt még kevesen merik bevállalni, mert azt gondolják, hogy a háromszög forma nem tart elég jól. Létezik egy olyan típus is, ami gyakorlatilag mindenhol szabályozható, a háromszög alakú mellrészen is van egy lehúzható csík, amivel a háromszög nagyságát szabályozhatjuk, nyilván a nagy mellűek feljebb, míg a kis mellűek lejjebb húzhatják, amíg el nem érik a kívánt formát.
Körte
A kisebb vállú és mellű, de szélesebb csípőjű és nagyobb fenekű nők is kezdjék a bikini vásárlást a felsővel, majd jöhet az alsó: a csípő optikailag keskenyebbé tételére válasszanak oldalt vastag megkötővel rendelkező vagy felül vastagabb szélű bugyit, de a kicsit többet takaró sort fazon is jó megoldás lehet. Játszhatnak a színekkel és mintákkal is, az alsó lehet a melltartónál sötétebb színű, vagy míg a melltartó mintás, addig az alsó egyszínű legyen.
Alma
Az alma alkatúaknak a körtékkel ellentétben inkább a lábukat kell hangsúlyozniuk, de ezt egy fehérnemű viselésekor sajnos nem könnyű megvalósítani. Írhatnánk, hogy viseljenek tangát, de ez mit sem segít, sőt, kicsit furcsán hathat egy nagyobb has, szélesebb derék és nagy mellek árnyékában. Egyértelműen nekik a legnehezebb előnyös bikinit találni, ezért sokszor az üzletekben is inkább az egyrészes fürdőruhák felé terelik őket az eladók. Aki mégis bikinit szeretne, az válasszon egy jól tartó és formázó és lehetőleg egyszínű, sötétebb árnyalatú melltartót, ahogyan azt már fentebb leírtuk, az alsó pedig szintén legyen egyszerű (esetleg oldalt megkötős), itt nem célszerű sokat variálni.
Fiús, izmos
A fiús testalkatú, izmos lányok jellemzője, hogy kevésbé keskenyedik a derekuk, sokkal homogénebbnek tűnik a felsőtestük, a mellük is általában picit kisebb és mindenekelőtt vállasabbak az átlagos nőknél, a fürdőruhával ezért lágyabbá és nőiesebbé kell tenni az alakjukat
A felsők közül a nyakba kötős megoldás a legideálisabb, ami megtöri a széles vállak vonalát, a melltartó egyébként lehet mintás, díszes, színes, bármi, ami kicsit nőiesebbé teszi az összképet. Az alsó is ebben a szellemben legyen oldalt megkötős, a kissé férfias sort fazon azonban nem ajánlott.
+ 1: a trikini
A trikini szó hallatán a lányok azonnal rávágták, hogy kizárólag szupermodell alkatúaknak ajánlott. Sokan azt hiszik, hogy a hasat takaró sziluett vékonyít és jól elfedi a nagy pocakot, ezzel szemben ennek éppen az ellenkezője igaz, inkább kiemeli azt. Jó alternatívát jelenthet azonban a bikinire azoknak a nőknek, akik ugyan vékonyak, de esetleg valamilyen műtéti heg van a hasukon, amit a trikini éppen eltakar.